דף הבית > אחריות חברתית

פריגו ישראל – קשרי קהילה

במסגרת המחויבות לקהילה שלנו, אנו תומכים, ומעורבים במגוון רחב של פרויקטים, תוך התמקדות בחינוך ואוכלוסיות מוחלשות (קשישים וילדים בפרט) בקהילות הקרובות אלינו.

בשנים האחרונות הרחבנו את אפיקי ההתנדבות המוצעים לעובדים, שרבים מהם בוחרים להיות מעורבים בעזרה לזולת.

מרכז המדעים, ירוחם

מטרת פרוייקט זה, המתקיים בשיתוף מרכז המדעים בירוחם, היא חשיפת בני הנוער לעולם המדעים.

חוקרים מקרב עובדי פריגו עובדים יחד עם בני הנוער על פרוייקטים מדעיים במעבדות החברה. החוקרים שלנו מלמדים אותם כיצד להגדיר מטרה, איך לבצע ניסוי וכיצד להסיק למסקנות.

אחת לשנה מציגים בני הנוער את הפרוייקטים בפני ההורים, נציגי בתי הספר והחוקרים עצמם.

פריגו מממנת שיעורי העשרה המתקיימים במרכז המדעים בתחומים כגון פיזיקה, כימיה או רובוטיקה.

מידי שנה משתתפים בפעילויות המרכז כ- 60-70 ילדים וכ- 15 בני נוער לקחו חלק במחקר עם מדעני החברה.

“רוקחים עולם” – פרוייקט לזכרו של רפי לבל ז”ל

מטרת הפרוייקט היא לחשוף ילדים ובני נוער לעולם התרופות, תוך עידודם לבחור ללמוד ולעבוד בעתיד בתחום מדעי כגון כימיה ומדעי החיים, גם בתיכון וגם בקריירה האקדמית שלהם.

בפרויקט זה משותף לפריגו ול”תעשיידע” (גוף מטעם התאחדות התעשיינים שמטרתו פיתוח ההון האנושי במדינה באמצעות קירוב הדור הצעיר לתחומי התעשייה והקהילה העסקית). מדריכי תעשיידע מלמדים ב – 14בתי הספר התיכוניים בנגב.  במהלך שנת הלימודים מתקיימים במסגרת הפרוייקט 15 שיעורים בכימיה ובפיתוח תרופות.

פרוייקט זה מתקיים לזכרו של רפי לבל ז”ל, מנכ”ל החברה בשנים 2003-2012 שהאמין בקידום חינוך נוער בכלל ובתחום המדעים בפרט.

פריגו תורמת לפרוייקט ע”י מימון הפיתוח של התוכנית, הכשרת המדריכים ובשילוב עובדים ומנהלים מפריגו המרצים בפני בני הנוער בתחום ההתמחות שלהם. מידי שנה  משתתפים בפרוייקט כ- 400 ילדים.

פריגו וילדים בסיכון

פנימיית תל ברוך בת”א מנוהלת על ידי מינהל החינוך של עיריית תל אביב. בפנימיה שוהים כ-100 ילדים (בגילאי 6 עד 18) אשר הוצאו מבתיהם עקב ליקוי הורי, כמחציתם בצו בית המשפט. הפנימיה משמשת לילדים אלו בית. עובדי פריגו מתנדבים אחת לחודש ומכינים לילדים ארוחת ערב ביתית, ילדי המצווה של הפנימיה משולבים במערך ההתנדבות הכולל של פריגו

מועדון פרדס כץ – מנוהל ע”י ויצו. המקום מהווה מרכז לעשרות משפחות עולים חדשים מאתיופיה. עובדי פריגו מפעילים במקום ימי שיא ומסיבות, תורמים פריטי לבוש, ריהוט ועוד

“שרשרת הנתינה”

“שרשרת הנתינה” היא פעילות התנדבותית בה כל היבטי הפעילות קשורים בתרומה לקהילה. החל מקניית המוצרים דרך עמותה, העובדים מתנדבים לארוז חבילות, ועובדים אחרים מתנדבים לספק את החבילות לאוכלוסיה נזקקת (פנימיות, קשישים, בתי חולים ועוד).
מידי שנה פריגו מחלקת מארזי שי לכ- 1600 ילדים חולים ולנוער וילדים בסיכון.

ניצולי שואה

פריגו תורמת לניצולי שואה ב-2 אופנים עיקריים:

  • סיוע במימוש זכויותיהם של הניצולים בקבלת התשלומים המגיעים להם מל ממשלות ישראל וגרמניה.
  • אירוח ניצולי שואה לארוחות חג לפני פסח.

מידי שנה פריגו מסייעת לכ- 400 ניצולי שואה.

התנדבות משפחות

פריגו מפעילה פעילויות התנדבות משפחתיות, בעיקר אירועי שיא סביב חגים בשיתוף קשישים.

פרוייקט נוסף בו ניתנת הזדמנות לילדי עובדים לתעסוקה הוגנת בחופשת הקיץ, לצד הזדמנות לנתינה ולמעורבות למען הקהילה הוא “העסקת ילדי עובדים”. מידי קיץ מועסקים כ- 60 ילדי עובדים וזוכים לתרום ולהיתרם במסגרת עבודתם בעמותות חברתיות שונות. פריגו מממנת את שכר הילדים העובדים.

בפרוייקט מועסקים מידי קיץ במגוון רחב של עמותות, כ- 60 נערים ונערות בני  16 עד 18במהלך כשבועיים.

בריאות ואחריות חברתית

עובדי פריגו משתתפים באירועי ספורט שמטרתם איסוף כסף למען ילדים עם מוגבלויות ולהעלאת מודעות למחלות קשות.

מידי שנה משתתפים כ- 30 מעובדי פריגו בפעילויות אלה. פריגו משלמת את דמי ההשתתפות המהווים תרומה לעמותות השונות.

“חברים לרפואה”

עמותת “חברים לרפואה” מסייעת לחולים ונכים במצוקה . אחת הפעילויות של העמותה היא אספקת תרופות לחולים שאינם יכולים להרשות לעצמם לקנות אותם.

התרופות מסופקות לחולים ע”י רוקחים מקצועיים.

פריגו תורמת לעמותה זו תרופות שאנו מייצרים בירוחם כגון Agispor, Polycutan’ etc.

פעילויות נוספות

בטיחות בדרכים – פעילות משותפת עם “אור ירוק” שמטרתה להשפיע על שינוי תרבות הנהיגה בישראל ולמזער את מספר הנפגעים בתאונות. עובדי פריגו מרצים בפני חיילים ובני נוער בנושא בטיחות בדרכים.

גיוון והכלה בפריגו

גיוון והכלה הם קשת של נהלים וכלים הנהוגים בחברות מובילות בעולם ומשקפים את התפיסה שלפיה הון אנושי המשקף את הרכב האוכלוסייה, על שלל גווניה, הוא יתרון גדול.

גיוון בתעסוקה מייצר הזדמנויות לגיוס הון אנושי איכותי ממקורות שטרם מוצו, וכתוצאה מכך הוא מייצר סביבת עבודה עשירה, בעלת פוטנציאל גבוה לחדשנות וליצירתיות.

סביבת עבודה רב-תרבותית משקפת את קהל הצרכנים ועל כן מאפשרת לפתח שווקים ומוצרים. כמו כן, רב-תרבותיות היא הבסיס לעבודה בשוק גלובלי ויכולה לשמש כגשר לעסקים עם מדינות חדשות ועם שווקים חדשים.

גיוון והכלה מעניקים לאוכלוסיות וקהילות להתקרב לזרם המרכזי של החברה, לתרום את חלקם, לקחת חלק בתהליכי קבלת ההחלטות ולהיות שותפים לאחריות ולתוצאות עסקיות.

עקרון הגיוון וההכלה בפריגו ישראל מתאר את היכולת שלנו כארגון להכיל מגוון רחב של בני אדם המגיעים מאוכלוסיות ומתרבויות שונות, לעודד העסקת אוכלוסיות בהן שיעור ההשתתפות בתעסוקה נמוך, ליהנות מסביבת עבודה מעניינת, עשירה, צבעונית, פתוחה וחדשנית יותר.